Home / Bez kategorii / Nowoczesny portal, który zrewolucjonizuje turystykę młodzieżową

Nowoczesny portal, który zrewolucjonizuje turystykę młodzieżową

O potrzebie inwestycji, która połączyłaby rozproszone podmioty świadczące usługi turystyczne dla dzieci i młodzieży mówiono już od jakiegoś czasu. Kanały komunikacji pomiędzy biurami podróży, a potencjalnymi klientami wymagają z pewnością dokładnego opracowania. Na szczęście, ostatnio pojawiło się rozwiązanie, które jest w stanie to zagwarantować. Już wiosną powstać ma portal e – Discover na którym znajdą się szkolne schroniska młodzieżowe, a także organizatorzy turystyki młodzieżowej w jednej miejscu. To spore ułatwienie, które pozwoli zaoszczędzić czas na wyszukiwaniu schronisk, które często trudno znaleźć w sieci. Na dodatek, serwis wykaże potencjał małych biur podróży.

Wykonawcą inwestycji jest firma Axeleron, której przedstawiciele wskazują, że e – Discover jest projektem wyjątkowym, niespotykanym w naszym kraju, jak i zagranicą. Połączenie obiektów turystycznych klasy młodzieżowej z operatorami turystyki i docelowo z panelami do logowania dla wszystkich szkół spełnia bez wątpienia wymagania nowoczesnych technologii.

Wygoda oraz łatwy dostęp do bazy noclegowej wraz z ciekawym designem, ciekawą galerią zdjęć, informacjami o obiekcie to tylko niektóre z elementów, jakie mają przekonać zarówno szkoły, uczniów, jak i klientów indywidualnych. Twórcy projektu zaznaczają, że najważniejsza zaś jest motywacja do zmian wśród właścicieli poszczególnych obiektów. Współpraca z Polską Izbą Turystyki Młodzieżowej i z samorządami terytorialnymi polegać ma w przyszłości na tworzeniu wspólnych paneli, eventów, targów i szkoleń.

Nie można zaprzeczyć, że niektóre strony internetowe schronisk młodzieżowych niczym nie zachęcają. Od lat nie zmieniały swojego wizerunku. Chodzi też o takie kwestie jak samo nazewnictwo domen ponad 250 placówek z tanimi noclegami dla młodzieży. I to właśnie e – Discover jest w stanie to odmienić. Ta platforma internetowa stanowiąca aktywną promocję bazy noclegowej wzbogacona zostanie o funkcje rezerwacyjne, a także o oferty i programy biur turystycznych. To coś, co pomoże odświeżyć sam wizerunek Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej i zbuduje jej markę.

Współpraca pomiędzy Axeleronem a Polską Izbą Turystyki Młodzieżowej polegać ma na tym, że pierwszy z tych podmiotów zajmuje się zarządzaniem portalem, a także jego bieżącą aktualizacją, z kolei PITM odpowiada za zachęcanie poszczególnych placówek turystycznych do wzięcia udziału w tym projekcie. To z pewnością zapewni powodzenie e – Discovery.

About Igor Odachowski

Leave a Reply

Scroll To Top