Home / Aktualności / Twierdza Poznań zaprasza

Twierdza Poznań zaprasza

Poznań jest miastem o wyjątkowym potencjale turystycznym, który ostatnio całkiem dobrze wykorzystuje. W ostatnim czasie było głośno o Festung Posen czyli o zabytkowej Twierdzy Poznań. Warto wiedzieć, że jest ona jedną z największych tego rodzaju budowli w całej Europie. Co więcej, znaczna część fortyfikacji do dnia dzisiejszego pozostała w naprawdę dobrym stanie.

Nie dalej jak końcem czerwca br. roku odbyły się III Dni Twierdzy Poznań, w czasie których turyści mogli zwiedzać kilka fortów, schrony, Muzeum Uzbrojenia, Muzeum Armii „Poznań” mieszczące się na Cytadeli. W ramach imprezy organizowano również liczne gry tematyczne oraz wycieczki. Frekwencja w czasie tegorocznych Dni Twierdzy Poznań dopisała, bo wyniosła blisko 12 tys. osób, a zatem więcej niż w ubiegłym roku. I byli to nie tylko turyści z Poznania i okolic, ale z całej Polski, a także z zagranicy.

Nie tylko jednak Dni Twierdzy Poznań przypominają o tym wspaniałym zabytku i zachęcają do wycieczki do Poznania. W ciągu roku organizowany jest szereg mniejszych imprez, które mają na celu przypomnienie dawnej historii miasta i przekazanie jej w bardzo atrakcyjnej formie. Już niebawem planowane jest również stworzenie kalendarza imprez, które będą bezpośrednio dotyczyć fortyfikacji w Poznaniu.

About Igor Odachowski

Leave a Reply

Scroll To Top