Home / Aktualności / Podróż, którą przeżywa się świadomie

Podróż, którą przeżywa się świadomie

Można zauważyć, że coraz to więcej osób wyjazdy wakacyjne traktuje nie tylko jako możliwość poznania kolejnych ciekawych regionów. Turyści bowiem nastawieni są na to, by każdą z podróży przeżywać świadomie. Nurt określany jako „slow travel” staje się coraz bardziej popularny. Odchodzi się powoli nawet od tego, by na konkretne wyjazdy wybierać się z pomocą biura podróży, ale właśnie z pełną świadomością, samodzielnie przygotowywać się do wyjazdu, który ma być czymś więcej.

Specjalny portal

Dla entuzjastów takich podróży powstał właśnie specjalny portal, ConceptTravel.pl, który znacznie ułatwia zaplanowanie podróży. Tam też grupa Slow Poland może wymieniać się swoimi doświadczeniami. Sam portal został stworzony przez osoby, które od lat działają w branży turystycznej, zatem mają doświadczenie, znają potrzeby turystów, dostrzegają zmieniające się trendy i samą potrzebę pewnych zmian. Na portalu mogą reklamować się firmy, które chcą organizować tego typu wyjazdy – wyjazdy slow travel. Znajdują one też inspirację zarówno co do wyboru miejsca, przygotowania całego programu. Firmy znużone są już standardami turystycznymi i najzwyczajniej poszukują czegoś nowego.

Podróż inna niż zawsze

Osoby decydujące się na takie wyjazdy zgodne są w tym, że podróż taka daje im wiele satysfakcji. Przede wszystkim mogą znaleźć noclegi, w których sporą uwagę zwraca się na kontakt z naturą oraz na dogłębne poznawanie danego miejsca. A to coś, co w przyszłości faktycznie można docenić szczególnie i przede wszystkim miło wspominać. Można z wakacji takich więcej wynieść. Co ciekawe, decyduje się na to coraz więcej osób – widać to po zainteresowaniu portalem.

About Igor Odachowski

Leave a Reply

Scroll To Top