Home / Aktualności / Toruński Bella Skyway Festiwal już niebawem!

Toruński Bella Skyway Festiwal już niebawem!

Już w przyszłym tygodniu, w dniach od 25 do 30 sierpnia w Toruniu odbywać się będzie 7. festiwal światłaBella Skyway Festiwal. Warto przybyć i warto zobaczyć, zwłaszcza że w ubiegłym roku w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny festiwal ten otrzymał Certyfikat POT. Wydarzenie zebrało wówczas największą ilość głosów w konkursie internautów i odwiedzone zostało przez blisko 300 tysięcy widzów. I tym razem sztuka światła zostanie zaprezentowana w jak najlepszym wydaniu. Z racji tego, że tegoroczna edycja festiwalu potrwa sześć dni, przewiduje się, że widzów będzie jeszcze więcej niż przed rokiem.

Co tym razem zrobi wrażenie?

Z pewnością będzie to ogromna projekcja na połączonych ze sobą kurtynach wodnych na specjalnej konstrukcji na Wiśle – właśnie ta instalacja będzie największa. Zostanie ona przygotowana przez wybitnego reżysera światła, Bogumiła Palewicza, który uznawany jest za jednego z najlepszych nie tylko w Polsce, ale całej Europie. Można zatem spodziewać się spektakularnego widowiska!

Na nie mniejszą uwagę zasłuży sobie Bukiet abażurów stworzony przez artystów światła TILT z Francji. Będzie też Chmura autorstwa artystów kanadyjskich, Caitlind r.c. Brown i Wayne’a Garretta. Sześć tysięcy żarówek, które każdy widz będzie mógł samodzielnie włączyć lub wyłączyć, bez wątpienia zrobi wrażenie. Jeszcze jedną wysoce interesującą propozycją będzie projekt Światłoczułe. Warto zwrócić uwagę na tę instalację, bowiem została ona wykonana przez dzieci i młodzież z Torunia.

About Igor Odachowski

Leave a Reply

Scroll To Top