Home / Aktualności / Przejażdżka podniebną taksówką?!

Przejażdżka podniebną taksówką?!

Nie jest tajemnicą to, że podróż samolotem jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku, gdy trzeba dostać się gdzieś bardzo szybko, a odległość do pokonania jest znaczna. Mało kto w Polsce ma w ogóle świadomość tego, że istnieje taka usługa jak air taxi czyli po prostu „taksówka w powietrzu”. Jest tak dlatego, że lot samolotem wiąże się dla wielu osób wciąż z ogromnymi kosztami i zdecydowana większość „zwykłych” Polaków decyduje się na lot samolotem maksymalnie raz do roku (o ile w ogóle!), kiedy to udaje się na wymarzone wakacje w dalsze zakątki świata.

Na świecie istnieje bardzo wiele prywatnych firm posiadających swoje małe lotniska, które oferują zwiedzanie kraju samolotem czy też usługę właśnie na kształt taxi – dostarczanie klienta z jednego miasta do drugiego w jak najszybszym czasie, jeśli ten spieszy się przykładowo na ważne spotkanie biznesowe. Nie ma tutaj żadnego rozkładu lotów – leci się wtedy, gdy jest taka potrzeba.

A skoro już o biznesie mowa – z oferty przelotów prywatnymi samolotami między miastami korzystają póki co głównie ludzie biznesu, którzy w ciągu jednego dnia mają kilka ważnych spotkań w różnych, odległych od siebie częściach kraju. Pewnych odległości nie sposób pokonać w ciągu chwili samochodem czy pociągiem – samolot ma tutaj niewątpliwą przewagę. Rynek air taxi rozwija się, ale dzieje się to bardzo powoli. Nie ma sensu udawać – faktem jest, iż taka podniebna wycieczka jest drogą sprawą.

Wiele firm prowadzących usługę air taxi zyskuje w oczach klientów tym, iż dostarcza ich w miejsca, do których nie docierają tradycyjne linie lotnicze. Firmy te często podpisują umowy z hotelami, a nawet współpracują z firmami podobnymi sobie, a wszystko po to, aby możliwie najbardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom zamożnych klientów. Póki co, nie zapowiada się, aby usługa air taxi miała stać się powszechną usługą o charakterze turystycznym, choć czasem zdarza się, że ktoś wynajmuje taką podniebną taksówkę do celów rekreacyjnych, a nie biznesowych.

About Igor Odachowski

Leave a Reply

Scroll To Top