Home / Inspiracje / Ciekawy hotel? Hotel z własną historią!

Ciekawy hotel? Hotel z własną historią!

Wiele osób poszukuje obiektów noclegowych posiadających „własną duszę”. Trudno nie zgodzić się z argumentem, iż w obiektach, w których panuje wyjątkowy klimat, wypoczynek nabiera zupełnie innego wymiaru. Nie od dziś hotele urządza się w rozmaitych dawnych dworach, zamkach i pałacach – jest ku temu jak najbardziej uzasadniony powód. Są to miejsca z własną historią, niejednokrotnie tragiczną, tajemniczą, romantyczną. Przyciągają rzesze turystów i poza historią, kryją w sobie ogromny potencjał.

Budowle te, często podnoszone są z ruiny, poddane gruntowej rewitalizacji, dzięki czemu zyskują nowe życie. Korzyści płynące z takich poczynań są ogromne dla każdej ze stron – dla inwestorów, którzy mogą zarobić na tym przedsięwzięciu, dla klientów, którzy mogą wypoczywać w niesamowitej atmosferze dawnych czasów, często dla całego narodu, kiedy to ocala się od zapomnienia zabytek, który to w historii danego kraju odgrywał ważną rolę.

Polska również może pochwalić się wieloma zabytkowymi budowlami, które obecnie działają jako obiekty noclegowe. Są to często obiekty wysokiej klasy, urządzone stylowo, elegancko, posiadające wszelkie wygody, oferujące swoim gościom doskonałe zaplecze rekreacyjne oraz konferencyjne. Najczęściej atrakcją dla gości jest możliwość zwiedzania zamkowego czy pałacowego kompleksu w cenie pobytu, różnego rodzaju imprezy jak turnieje rycerskie, pokazy, gry zamkowe, „poszukiwanie duchów” i tym podobne. Oto kilka szczególnie interesujących lokalizacji:

Zamek Książ

Zamek Książ znajduje się w Wałbrzychu, na obszarze malowniczego Książańskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie działa kilka obiektów hotelowych o zróżnicowanych cenach i bardzo bogatej ofercie turystycznej. Sam zamek jest trzecim pod względem wielkości zamkiem w Polsce i jednym z największych w całej Europie. Wzniesiono go w pierwszej połowie XIII wieku.

Zamek Ryn

Zamek w mazurskiej miejscowości Ryn malowniczo wznosi się na wzgórzu pomiędzy jeziorami Ołów oraz Ryńskim. Obecnie jest to komfortowy, czterogwiazdkowy obiekt oferujący gościom poza miejscami noclegowymi, restaurację, basen, kręgielnię, kompleks saun, centrum konferencyjne. Jest to bardzo stary, bo XIV-wieczny zamek pokrzyżacki.

Zamek Gniew

Oto kolejny zamek wznoszący się na wzgórzu, tym razem w miejscowości Gniew, w województwie pomorskim. Zamek ten pochodzi z XIII wieku. Budowla ta zasługuje na szczególną uwagę między innymi ze względu na to, iż swego czasu stanowił on najbardziej potężną twierdzę Zakonu Krzyżackiego zlokalizowaną na lewym brzegu rzeki Wisły. Nie tylko jednak Krzyżacy władali na zamku. Była to także siedziba królów, rycerzy czy hetmanów.

Kolejne warte odwiedzenia zamki, które obecnie są jednocześnie hotelami to między innymi XVII-wieczny Zamek Moszna znajdujący się nieopodal Opola z 99 niesamowitymi wieżyczkami, z powodu których często zwany jest „polskim Disneylandem”, Zamek w Giżycku z XIII wieku czy Zamek Kliczków w Borach Dolnośląskich.

About Igor Odachowski

Leave a Reply

Scroll To Top